Zmiany klimatu i unijna ochrona ludności przy kataklizmach
18 sierpnia 2023
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi publikacjami dotyczącymi Unii Europejskiej, jej aktualnych priorytetów oraz wyzwań, z którymi UE musi się zmierzyć. Dowiecie się także, w jaki sposób działania UE przyczyniają się do rozwoju Szczecina oraz Pomorza Zachodniego.
18 sierpnia 2023
12 czerwca 2023
Można było dowiedzieć się więcej o ciekawych akcjach ekologicznych organizowanych w naszym regionie, poznać lepiej zwierzęta zamieszkujące Bałtyk, ale też pokolorować gipsowe rybki czy zrobić smoothie, jadąc na rowerze. Sobota (3 czerwca) w Stepnicy upłynęła pod znakiem ekologii i dobrej zabawy. To wszystko za sprawą ekopikniku przygotowanego przez Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego oraz Europe Direct Szczecin.
18 maja 2023
Piękna okolica, wymarzona pogoda i ciekawa gra terenowa – sobota upłynęła pod znakiem dobrej zabawy. Rodziny z dziećmi, ale i młodzież, wzięli udział w grze terenowej, podczas której można było dowiedzieć się czegoś więcej o bioróżnorodności i Unii Europejskiej.
16 grudnia 2022
Z początkiem grudnia w szkołach w całej Europie dzieci z ciekawością otwierają przesyłki. Przychodzą one między innymi z Francji, Rumunii, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, Grecji czy Litwy. W środku paczki znajdują się własnoręcznie przygotowane ozdoby na choinkę oraz opis, w jaki sposób w danym regionie spędza się święta Bożego Narodzenia. Na korytarzu szkoły stoi choinka z ozdobami z całej Europy.
28 listopada 2022
Nie ulega wątpliwości, że jednym z największych wyzwań obecnej sytuacji w Europie jest kryzys energetyczny wywołany przede wszystkim pandemią Covid-19 oraz wojną w Ukrainie. Państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą się mierzyć z negatywnymi konsekwencjami tych wydarzeń w każdym obszarze polityki, jednakże aktualnie na pierwszy plan wysuwa się konieczność utrzymania rozwoju gospodarczego. Uniezależnienie się od Rosji w dziedzinie energetyki, a tym samym dywersyfikacja źródeł energii to priorytety działań rządów w tym zakresie. Warto wobec tego poszukiwać odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób UE pomaga państwom członkowskim walczyć z kryzysem energetycznym?
Strona: 1/5