EUROPE DIRECT Szczecin

Wydarzenia

Artykuły

 • Europejski Dzień Języków

  Wczoraj - w dn. 26 września 2022 r. - w całej Europie świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji spotkaliśmy się w MOSiR w Kołobrzegu, aby razem z młodzieżą z XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Kołobrzegu oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu. Dyskutowaliśmy na temat wielojęzyczności w Europie, jej wpływu na wielokulturowość oraz korzyści, jakie na polu nauki języków oferują programy europejskie dla młodzieży.

   

  Czytaj Więcej o: Europejski Dzień Języków
 • Europejski Eko Piknik 2022

  W dn. 4 czerwca 2022 r. odbył się Europejski Eko Piknik. Na uczestników czekały liczne atrakcje: warsztaty z budowania domków dla owadów, malowanie roślinami na płóciennych torbach, przedstawienie teatralne "Cała naprzód" - Głowa mała , kącik plastyczny oraz malowanie "buziek", stoiska EUROPE DIRECT Szczecin oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. A to wszystko się działo podczas Pucharu Dnia Dziecka w Centrum Żeglarskim w Szczecinie.

  Czytaj Więcej o: Europejski Eko Piknik 2022
 • Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej Gwiezdny Krąg - mamy 4 finalistów, w tym 1 w Grand Final!

  Z przyjemnością informujemy, że wśród 10 najlepszych finalistów XVII edycji Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej Gwiezdny Krąg znajduje się uczeń z naszego województwa - Jacek Dobiański ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Szczecinku.
  Ponadto 3 uczennice: Alicja Górna z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Fundacji Królowej św. Jadwigi w Przecławiu, a także Julia Sosnowska oraz Marta Łopuszko z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie zakwalifikowały się do III etapu olimpiady, który odbył się 21 kwietnia 2022 r. Tym samym znalazły się wśród najlepszych 50 uczestników z całej Polski i także otrzymały tytuł finalisty.
  II etap odbył się 28 marca 2022 r. - spośród ponad 800 osób, wzięło w nim udział 20 uczniów z województwa zachodniopomorskiego.
  I etap odbył się 7 marca 2022 r. na poziomie szkolnym, do którego zgłosiło się 7 szkół ponadpodstawowych z naszego regionu.
   
  Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a za Jacka Dobiańskiego trzymamy kciuki w Grand Final i Gali Finałowej, które odbędą się w Słupsku 9 i 10 czerwca 2022 r.!
  Temat debaty finałowej: „Czy odpowiedź UE na agresję zbrojną Rosji przeciwko Ukrainie jest wystarczająca?”
  Czytaj Więcej o: Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej Gwiezdny Krąg - mamy 4 finalistów, w tym 1 w Grand Final!
 • Młodzież ponad granicami

  W dniach 13-15 maja 2022 r. w Centrum Żeglarskim w Szczecinie odbyło się spotkanie przedstawicieli młodzieżowych rad z całego województwa. Hasłem przewodnim wydarzenia „Youth beyond the borders” było przełamywanie granic – społecznych, edukacyjnych, zawodowych, kulturowych.

  Celem spotkania była przede wszystkim integracja członków i członkiń Rad. Otwartość na inne osoby działające na tym samym polu, w tym samym województwie jest czymś fundamentalnym dla wymiany dobrych praktyk i współpracy – mówi Arkadiusz Mazepa, Dyrektor Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego oraz Kierownik EUROPE DIRECT Szczecin, organizator wydarzenia.

  Czytaj Więcej o: Młodzież ponad granicami
 • Dzień Europy 9 maja - Eurolekcja w Szkole Podstawowej w Kobylance

  9 maja 2022 r. świętowaliśmy #DzieńEuropy. W tym roku obchodzimy 18. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, co dodatkowo nadaje rangi temu wydarzeniu.
  Z tej okazji przeprowadziliśmy eurolekcję z elementami gry miejskiej dla uczniów 7 klas z Szkoły Podstawowej w Kobylance.
  Dyskutowaliśmy o wartościach UE i o tym, jak być świadomym Europejczykiem.

   

  Czytaj Więcej o: Dzień Europy 9 maja - Eurolekcja w Szkole Podstawowej w Kobylance