Centrum Europejskie - Europe Direct - Szczecin

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Europedirect
Połączenie bezpłatne.
Niektórzy operatorzy telefonii komórkowej (również aparaty w budkach telefonicznych i w hotelach) nie udostępniają połączeń z numerami 00 800 lub mogą pobierać za nie opłaty.InvestEU, czyli patrzenie w przyszłość

Poznaj historie ludzi, których życie zmieniło się dzięki inwestycjom UE. O swoich doświadczeniach opowiadają drobni przedsiębiorcy, rolnicy, naukowcy, uczniowie i studenci. Środki unijne umożliwiły im realizację własnych projektów, rozwinięcie działalności gospodarczej, podniesienie kwalifikacji i znalezienie nowej pracy.

Plan inwestycyjny dla Europy ma zachęcać do inwestowania z myślą o tworzeniu miejsc pracy, stymulowaniu wzrostu gospodarczego i konkurencyjności, realizacji długofalowych potrzeb gospodarczych oraz wzmocnieniu potencjału produkcyjnego i infrastruktury w Unii Europejskiej.

Aby zrealizować te cele, Plan zakłada wsparcie dla inwestycji w gospodarkę realną poprzez szereg projektów realizowanych na terytorium UE, tworzenie środowiska sprzyjającego inwestycjom poprzez usuwanie przeszkód w ich realizacji oraz mobilizację zasobów publicznych i prywatnych. Kluczowym elementem ostatniego z wymienionych aspektów działań jest Europejski Fundusz na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS), w ramach którego promuje się inwestowanie w projekty infrastrukturalne oraz małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP).

Poprzez udzielanie gwarancji na łączną kwotę 21 mld EUR dla przedsiębiorstw i projektów infrastrukturalnych, z czego 16 mld EUR pochodzi z budżetu UE, a 5 mld EUR z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, EFIS dąży do odblokować dodatkowych inwestycji na kwotę co najmniej 315 mld EUR w ciągu 3 lat. Od listopad 2016 r. w ramach finansowania z EFIS można uruchomić 154 mld EUR lub 49% kwoty docelowej.

Inicjatywa ta będzie nadal przynosić istotne korzyści gospodarcze. Oczekuje się, że z inwestycji w ramach EFIS na rzecz MŚP skorzysta prawie 377 000 mniejszych spółek.

Więcej informacji :

europa.eu/investeu/home_pl
Udostępnij
Sekretariat ds. młodzieży województwa zachodniopomorskiego
Europedirect Szczecin

Formularz kontaktowyW ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.