Centrum Europejskie - Europe Direct - Szczecin

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Europedirect
Połączenie bezpłatne.
Niektórzy operatorzy telefonii komórkowej (również aparaty w budkach telefonicznych i w hotelach) nie udostępniają połączeń z numerami 00 800 lub mogą pobierać za nie opłaty.

Polityka spójności inwestuje w miejską mobilność i w zrównoważony rozwój w Polsce

Ponad 121 milionów euro z Funduszu Spójności zostanie przeznaczonych na realizację dwóch dużych projektów w Polsce, które przyczynią się do poprawy połączeń w kraju i zachęcą do większego korzystania z mobilności niskoemisyjnej.

Pierwszy projekt to inwestycja w kwocie 30 milionów euro, obejmująca zakup 35 nowoczesnych i energooszczędnych tramwajów dla miasta Krakowa, które będą służyć całej aglomeracji. Inwestycja z jednej strony zwiększa bezpieczeństwo i komfort pasażerów, z drugiej promuje środki transportu przyjazne dla środowiska.
 
Wartość drugiego projektu to ponad 91 milionów euro, a jego celem jest ukończenie prac modernizacyjnych na odcinku Warszawa - Otwock linii kolejowej 7, łączącej Warszawę z Lublinem wzdłuż Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T). Prace obejmują przebudowę infrastruktury, takiej jak mosty i wiadukty, a także budowę dodatkowych torów, aby odpowiednio uwzględnić zwiększony ruch pasażerski i towarowy oraz skrócić czas przejazdu i poprawić bezpieczeństwo. Dworce zostaną odnowione, w szczególności w celu ułatwienia dostępu dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 
"Nasze inwestycje mają na celu pobudzenie rozwoju regionalnego poprzez lepszy dostęp do głównych europejskich sieci transportowych przy jednoczesnym zachęcaniu mieszkańców do pozostawienia samochodów pod domem i korzystania z nowoczesnej komunikacji miejskiej", oświadczyła komisarz ds. polityki regionalnej Corina Creţu. 
Udostępnij
Sekretariat ds. młodzieży województwa zachodniopomorskiego
Europedirect Szczecin

Formularz kontaktowy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.