Centrum Europejskie - Europe Direct - Szczecin

Biuletyn europejski

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Europedirect
Połączenie bezpłatne.
Niektórzy operatorzy telefonii komórkowej (również aparaty w budkach telefonicznych i w hotelach) nie udostępniają połączeń z numerami 00 800 lub mogą pobierać za nie opłaty.

Relacja z warsztatów "Europejskie podróże małe i duże"

Ostatnia sobota była przepełniona podróżniczą i europejską atmosferą, a to za sprawą warsztatów, które skupiły dzieci ze Szczecina i regionu.
 
Europejskie Podróże Małe i Duże odbyły się w sobotę i objęły Włochy, Niemcy, Belgię i Francję. Młodzi podróżnicy stworzyli własne mapy podróży, które zawierały miejsca warte odwiedzenia, potrawy warte spróbowania i listę rzeczy przydatnych podczas aktywności poza domem.

Podróżniczym mapom daleko było do abstrakcji, ponieważ zawierały one informację o walucie obowiązującej w większości państw Unii Europejskiej, jak również uwzględniono kwestie formalne związane z podróżowaniem z dziećmi. Uczestnicy i ich rodzice wykazali się dużą wiedzą na temat państw europejskich, w każdej grupie tematycznej znajdowała się osoba, która odwiedziła dany kraj, dzięki czemu warsztat stał się okazją do wymiany doświadczeń.

Wszystkie prace zostały indywidualnie przeanalizowane, co sprawiło że pojawiła się przestrzeń dla wyrażenia własnych przemyśleń na temat państw unijnych. Głównym motywem dziecięcych podróży okazywała się być chęć przeżywania przyjemnych chwil z rodziną i przyjaciółmi.

Na koniec wszyscy uczestnicy dostali mapy Unii Europejskiej i materiały edukacyjne. Również dorośli uczestnicy byli zainteresowani lekcjami europejskimi i działalnością PIEED – Szczecin.

Warsztaty odbyły się w gościnnych progach Kluboksięgarnia FiKa i zgromadziły 15 młodych podróżników.

Warsztaty zostały współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach dotacji dla punktów informacji publicznej „Sieć Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct” w latach 2013-2017.

Udostępnij
Sekretariat ds. młodzieży województwa zachodniopomorskiego
Europedirect Szczecin

Formularz kontaktowy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.