Centrum Europejskie - Europe Direct - Szczecin

Biuletyn europejski

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Europedirect
Połączenie bezpłatne.
Niektórzy operatorzy telefonii komórkowej (również aparaty w budkach telefonicznych i w hotelach) nie udostępniają połączeń z numerami 00 800 lub mogą pobierać za nie opłaty.

Święto Cykliczne 2017

 4 czerwca odbyło się wydarzenie, którego sukces frekwencyjny dowiódł, że europejska idea zrównoważonego i zdrowego transportu jest Szczecinowi bardzo bliska.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin uczestniczył w imprezie zorganizowanej przez stowarzyszenie Rowerowy Szczecin. Zjazd Gwiaździsty z terenu Województwa Zachodniopomorskiego, Wielki Przejazd Rowerowy ulicami Szczecina, Piknik Rowerowy i konkursy to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników.

Mimo deszczowej pogody i wiatru pierwsza niedziela czerwca należała do PÓŁ TYSIĄCA rowerzystów. Imponująca frekwencja i ciepła atmosfera wynagrodziły niesprzyjające warunki zewnętrzne. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin przekazał cyklistom bony na renowację roweru. Hasłem tegorocznej edycji było: „Rower mieści się w mieście – wspieramy aktywną mobilność”.

Dużo uwagi poświęcono kwestii ścieżek rowerowych. Krzysztof Barczyk, Dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, otwierając tegoroczne Święto Cykliczne powiedział, iż to właśnie Święto Cykliczne dało impuls do stworzenia koncepcji budowy 1000 km dróg rowerowych na Pomorzu Zachodnim.

Przy okazji warto wspomnieć, że oprócz działań w regionie, trasy rowerowe stanowią istotną kwestię działań unijnych. Europejska Federacja Cyklistów (European Cyclists’ Federation) prowadzi projekt EuroVelo, który poświęcony jest budowie Europejskiej Sieci Szlaków Rowerowych. Najbliższa z tras prowadzi wokół rejonu Morza Bałtyckiego. Szlak EV9 wynosi 1930 km i biegnie przez Polskę, Czechy, Austrię, Słowenię, Włochy i Chorwację. Idea międzynarodowych połączeń rowerowych musi iść w parze z działaniami na szczeblu lokalnym, dlatego rozwój na terenie województwa otwiera region na większe przedsięwzięcia w zakresie zrównoważonego transportu.

Święto Cykliczne 2017 należy do wydarzeń udanych, z roku na rok rowerzyści w Województwie mają coraz więcej powodów do świętowania.
 
Udostępnij
Sekretariat ds. młodzieży województwa zachodniopomorskiego
Europedirect Szczecin

Formularz kontaktowy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.