Centrum Europejskie - Europe Direct - Szczecin

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Europedirect
Połączenie bezpłatne.
Niektórzy operatorzy telefonii komórkowej (również aparaty w budkach telefonicznych i w hotelach) nie udostępniają połączeń z numerami 00 800 lub mogą pobierać za nie opłaty.PIE ED-Szczecin na targach edukacyjno-zawodowych Vocatium

Подробнее на сайте: https://allnightnews.ruhttps://newsplain.ru https://newsfire.ruhttps://hundrednews.ruhttps://newsdone.ru https://unonews.ruhttps://newsdeliver.ruhttps://stacknews.ruhttps://newscatch.ruhttps://mirrornews.ruhttps://newsentire.ruhttps://dashnews.ru https://foremostnews.ru https://bundlenews.ruhttps://principalnews.ru4-5 kwietnia 2017 Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Szczecin oraz Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego wziął udział w targach edukacyjno-zawodowych Vocatium. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli okazję, by zapoznać się z ofertą polskich i zagranicznych Uczelni Wyższych, a także na rozmowę z przedstawicielami firm i organizacji z regionu. Oprócz stoiska informacyjnego i prowadzenia konsultacji z umówionymi uczniami w hali Azoty Arena, poprowadziliśmy warsztat z zakresu wolontariatu europejskiego.

Targi edukacyjno-zawodowe vocatium Szczecin 2017

Kolejna edycja targów edukacyjno-zawodowych Vocatium w Szczecinie to okazja, aby zapoznać się z ofertą polskich i zagranicznych Uczelni Wyższych, a także na rozmowę z przedstawicielami Firm z regionu. Na targach gościły również Instytucje Doradcze wspomagające uczniów w procesie orientacji zawodowej.

JAKI JEST CEL TARGÓW VOCATIUM?

Celem targów jest tym samym zagwarantowanie młodym ludziom, uczelniom oraz przedsiębiorstwom umówionych, indywidualnych rozmów doradczych o jak najwyższej jakości.

Przed wizytą na targach młodzież informowana jest podczas prezentacji w szkołach o biorących udział wystawcach, jak również ofertach i sposobie kształcenia. Dla zainteresowanych uczniów organizatorzy ustalają terminy indywidualnych rozmów.

DO KOGO KIEROWANE SĄ TARGI VOCATIUM?

Vocatium w Szczecinie to platforma edukacyjna skierowana głównie do uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, ale także do innych osób, które stoją przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej, czy kariery zawodowej. To przede wszystkim targi edukacyjno-zawodowe, które odbywają się co roku na wiosnę w hali Azoty Arena, ale także fora i warsztaty edukacyjne.

Pierwsze forum edukacyjne vocatium pod hasłem: „Jakiego absolwenta szuka pracodawca?“ odbyło się 11. października 2016 roku w budynku Floating Arena w Szczecinie. Przyszłościowo forum to będzie odbywać się dwa razy w roku - wczesną wiosną oraz jesienią. Celem forum jest wsparcie wychowawców, pedagogów/psychologów i doradców zawodowym w realizacji zajęć z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz umożliwienie wymiany poglądów i doświadczeń w tym zakresie. Forum służyć ma przygotowaniu uczniów do świadomego wyboru ścieżek edukacyjno-zawodowych, dzięki przekazywaniu im rzetelnej informacji na temat ich potencjału zawodowego, jak i realnych możliwości lokalnego rynku pracy.

Targi edukacyjno-zawodowe vocatium Szczecin 2017 objętę zostały Patronatem Honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, a także Mecenatem Miasta Szczecin.

Stona internetowa targów: https://www.erfolg-im-beruf.de/vocatium/vocatium-stettin-szczecin/?L=8
Udostępnij
Sekretariat ds. młodzieży województwa zachodniopomorskiego
Europedirect Szczecin

Formularz kontaktowyW ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.