Centrum Europejskie - Europe Direct - Szczecin

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Europedirect
Połączenie bezpłatne.
Niektórzy operatorzy telefonii komórkowej (również aparaty w budkach telefonicznych i w hotelach) nie udostępniają połączeń z numerami 00 800 lub mogą pobierać za nie opłaty.

Stop przemocy wobec kobiet – konkurs

Komisja Europejska zaprasza młodych filmowców oraz studentów szkół artystycznych do udziału w konkursie na krótki film zwracający uwagę na problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Na zwycięzców czeka wyjazd do Brukseli.

„Wyeliminowanie przemocy wobec kobiet i dziewcząt to pierwszy krok na drodze do pokoju i bezpieczeństwa na całym świecie” – napisali w oświadczeniu z okazji Międzynarodowego Dnia przeciwko Przemocy wobec Kobiet członkowie Komisji Europejskiej. Szacuje się, że przemocy na którymś etapie życia doświadcza 35 proc. kobiet na całym świecie. W niektórych krajach odsetek ten wynosi nawet 70 proc.

W ramach kampanii „NON.NO.NEIN – Powiedź NIE! Stop przemocy wobec kobiet” KE ogłosiła konkurs na film, który ma zachęcać Europejczyków do wyrażania głośnego sprzeciwu wobec każdej formy barbarzyńskich praktyk i przemocy wobec kobiet oraz dziewczynek.

Materiał powinien być nakręcony w j. angielskim i może traktować m.in. o takich zaganieniach jak: przemoc domowa i przemoc w rodzinie, przemoc seksualna, kobietobójstwio, handel kobietami, wyzysk ekonomiczny. W konkursie mogą brać udział osoby indywidualne oraz grupy. Zwycięzcy pojadą do Brukseli, gdzie wezmą udział w pracach grupy roboczej ds. równości płci przy KE. Będą też mieli okazję zwiedzić miasto oraz odwiedzić siedziby instytucji unijnych.
Udostępnij
Sekretariat ds. młodzieży województwa zachodniopomorskiego
Europedirect Szczecin

Formularz kontaktowy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.