Centrum Europejskie - Europe Direct - Szczecin

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Europedirect
Połączenie bezpłatne.
Niektórzy operatorzy telefonii komórkowej (również aparaty w budkach telefonicznych i w hotelach) nie udostępniają połączeń z numerami 00 800 lub mogą pobierać za nie opłaty.Komisarz Šefčovič na IX Europejskim Kongresie Gospodarczym

W dniach 10-12 maja w Polsce przebywać będzie komisarz ds. unii energetycznej Maroš Šefčovič. Weźmie udział w tegorocznej, dziewiątej już edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Maroš Šefčovič będzie jednym z honorowych gości podczas EKG. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej wygłosi przemówienie otwierające debatę pt. "Przemysł energetyczny w Europie – najważniejsze pytania", której także będzie uczestnikiem. Oprócz komisarza głos w dyskusji zabiorą m.in.: minister energii Litwy Žygimantas Vaičiūnas, minister energii Polski Krzysztof Tchórzewski, poseł do Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek oraz prezes zarządu PGE Henryk Baranowski.
 
Podczas wizyty w Polsce komisarz odbędzie szereg spotkań z przedstawicielami polskich władz, m.in. z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim oraz podsekretarzami stanu w Ministerstwie Energii Andrzejem Piotrowskim i Michałem Kurtyką oraz z sekretarzem stanu w KPRM Piotrem Naimskim.

Ponadto weźmie udział w rozmowach z reprezentantami Sejmiku Województwa Śląskiego i Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz delegatami z regionów krajów sąsiedzkich: Czech i Słowacji.

Komisarz Šefčovič w towarzystwie Jerzego Buzka weźmie także udział w European Start-Up Days, odwiedzi także Centrum Czystych Technologii Węglowych w Zabrzu.
Udostępnij
Sekretariat ds. młodzieży województwa zachodniopomorskiego
Europedirect Szczecin

Formularz kontaktowyW ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.