Centrum Europejskie - Europe Direct - Szczecin

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Europedirect
Połączenie bezpłatne.
Niektórzy operatorzy telefonii komórkowej (również aparaty w budkach telefonicznych i w hotelach) nie udostępniają połączeń z numerami 00 800 lub mogą pobierać za nie opłaty.Trzynaście lat członkostwa Polski w UE

Подробнее на сайте: https://remontvsvoidom.ru https://avtoenter.ruhttps://medicinecu.ruhttps://houseunite.ru https://moidomremont.ru https://stroikaudoma.ruGo to top of pageGo to top of pagehttps://samodelkick.ruhttps://svoidomsnulya.ru https://domusremont.ru https://samodelkan.ruhttps://powerautoplus.ru https://dothouse.ruhttps://houserento.ruhttps://fastumauto.ruhttps://domstroiplus.ruPolska, razem z Czechami, Słowacją, Węgrami, Litwą, Łotwą, Estonią, Słowenią, Cyprem i Maltą, wstąpiła do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku. W tym roku obchodzimy więc 13. rocznicę akcesji Polski do UE. 

W dniach 7-8 czerwca 2003 roku odbyło się referendum akcesyjne, w którym 77,45 % Polaków opowiedziało się za członkostwem w UE.

Pierwszym krokiem wejścia Polski do UE było podpisanie przez Prezydenta Lecha Wałęsę 16 grudnia 1991 roku Układu Europejskiego ustanawiającego stowarzyszenie pomiędzy Polską a Wspólnotami Europejskimi i ich państwami członkowskimi. Symbolicznym momentem było złożenie 8 kwietnia 1994 roku przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach formalnego wniosku o członkostwo w Unii Europejskiej. Cztery lata później rozpoczęły się właściwe negocjacje akcesyjne z UE.

W roku 2017 obchodzona była 60. rocznica podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek Unii Europejskiej.  
      
Polska jest aktywnym i ważnym członkiem Unii Europejskiej, uczestnicząc w najważniejszych debatach toczących się na forum Unii Europejskiej nt. przyszłości UE, polityki migracyjnej, klimatycznej i gospodarczej.

Polska jest najludniejszym i największym powierzchniowo krajem, które przystąpiły do UE od 2004 roku. W całej UE Polska gospodarka jest 8. największą gospodarką, będąc jednocześnie jedną z najszybciej rozwijających się.

Polska jest obecnie największym beneficjentem środków pochodzących z Unii Europejskiej.

Największe kwoty Polska inwestuje w infrastrukturę transportową (drogową i kolejową), ale największy wzrost wydatków można zaobserwować w sferze innowacyjności i wsparcia przedsiębiorców. Nadal finansowane będą inwestycje w ochronę środowiska i energetykę, a także projekty z dziedziny kultury, edukacji, zatrudnienia czy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

źródło:
europa.eu
msz.gov.pl
Udostępnij
Sekretariat ds. młodzieży województwa zachodniopomorskiego
Europedirect Szczecin

Formularz kontaktowyW ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.