Centrum Europejskie - Europe Direct - Szczecin

Biuletyn europejski

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Europedirect
Połączenie bezpłatne.
Niektórzy operatorzy telefonii komórkowej (również aparaty w budkach telefonicznych i w hotelach) nie udostępniają połączeń z numerami 00 800 lub mogą pobierać za nie opłaty.

Wychowanie do życia w Europie

Jak powinna wyglądać edukacja obywatelska w Europie? Europejskie Forum Młodzieży podsumowało stan debaty na ten temat w specjalnej publikacji.

W raporcie „Inspiring Change: The Contribution of Youth Organisations to Citizenship Education” opisano m.in. dobre praktyki w zakresie edukacji obywatelskiej organizowanej przez organizacje młodzieżowe. Zdaniem autorów, przykłady te mogą być inspiracją dla innych podmiotów – m.in. szkolnictwa formalnego.

Głównym elementem raportu są wyniki ankiety przeprowadzonej w lutym i marcu 2016 r., dotyczącej zaangażowania organizacji młodzieżowych w edukację obywatelską oraz wpływu tej działalności na rozwój kompetencji młodych ludzi w zakresie aktywnego obywatelstwa i włączenia społecznego.

W publikacji znalazły się też m.in. przykłady udanej współpracy między organizacjami młodzieżowymi i instytucjami edukacji formalnej w Europie.

Raport dostępny jest na stronie Europejskiego Forum Młodzieży.
Udostępnij
Sekretariat ds. młodzieży województwa zachodniopomorskiego
Europedirect Szczecin

Formularz kontaktowy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.