Centrum Europejskie - Europe Direct - Szczecin

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Europedirect
Połączenie bezpłatne.
Niektórzy operatorzy telefonii komórkowej (również aparaty w budkach telefonicznych i w hotelach) nie udostępniają połączeń z numerami 00 800 lub mogą pobierać za nie opłaty.

Kontakt

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin
przy Sekretariacie ds. Młodzieży

Pl. Kilińskiego 3
wejście A, pokój 251
71-414 Szczecin
Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

tel. + 48 91 421 12 61
fax + 48 91 421 02 92
e-mail: europedirect-szczecin@wzp.pl
facebook: https://www.facebook.com/edszczecin/
twitter: https://twitter.com/ED_Szczecin


Zespół Europe Direct - Szczecin

Małgorzata Ludwiczek – Kierownik PIE Europe Direct – Szczecin, tel. 91 42 10 322
Magdalena Samul-Szerwińska – Konsultantka PIE Europe Direct – Szczecin, tel. 91 42 10 292
  Marlena Czajka – Konsultantka PIE Europe Direct – Szczecin, tel. 91 42 11 261
 

 

 

Komisja Europejska rozpoczyna ocenę wniosków państw członkowskich, które chętnie przyjmą u siebie Europejską Agencję Leków i Europejski Urząd Nadzoru Bankowego

Wczoraj, o północy 31 lipca 2017 r., zakończyła się procedura składania wniosków dotyczących przyjęcia dwóch unijnych agencji mających obecnie siedzibę w Wielkiej Brytanii – Europejskiej Agencji Leków (EMA) i Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego (EUNB).

Czytaj więcej...

Wspracie projektów z programu LIFE w trosce o nasz klimat i środowisko

Komisja Europejska zatwierdziła pakiet inwestycyjny z budżetu UE w wysokości 222,7 mln euro, którego celem jest wspieranie Europy na drodze do bardziej zrównoważonej i niskoemisyjnej przyszłości. Dzięki środkom unijnym uruchomione zostaną dodatkowe inwestycje; wynikiem tego działania będzie zainwestowanie 398,6 mln euro w 144 projektów w 23 państwach członkowskich.

Czytaj więcej...

Sąsiedzi nad Odrą czyli 25 lecie Traktatu o dobrym sąsiedztwie

W 1991 roku został podpisany Traktat o dobrym sąsiedztwie między Polską a Niemcami; w tym roku przypada jego 25 rocznica. Z tej okazji Rozgłośnia Regionalna Polskiego Radia, Radio Zachód we współpracy z Komisją Europejską przygotowuje szereg audycji, które mają na celu przypomnieć i uświetnić dobre stosunki z naszymi wschodnimi sąsiadami w ostatnim ćwierćwieczu. Wśród uczestników zagoszczą m.in. Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce dr Marek Prawda.

Czytaj więcej...

Bezpieczne granice UE

Utworzenie europejskiej straży granicznej i przybrzeżnej, wspólny system wjazdu/wyjazdu (EES), wzmocnienie Europolu, poprawa bezpieczeństwa dokumentów podróży – to filary strategii bezpieczeństwa wewnętrznego UE. Komisja Europejska zapowiada przyspieszenie działań, które doprowadzą do lepszej kontroli osób przekraczających europejskie granice. 

Czytaj więcej...

Jak z głową reformować studia

Analiza wybranych reform w europejskich systemach szkolnictwa wyższego to temat nowej publikacji wydanej przez Komisję Europejską. Autorzy przyjrzeli się temu, jak wyglądały systemowe reformy szkolnictwa wyższego, zainicjowane i wprowadzone w wybranych krajach.

Czytaj więcej...

Humanitarny Okrągły Stół

80 mln ludzi potrzebuje pomocy humanitarnej z powodu konfliktów, katastrof naturalnych oraz niesprzyjających warunków społecznych i ekonomicznych. Dlatego KE przyłączyła się do inicjatywy "Europejski Okrągły Stół Humanitarny", która ma upowszechniać wiedzę na temat nowych sposobów niesienia pomocy. Polska edycja wydarzenia odbędzie się w środę 2 marca br. na Uniwersytecie Warszawskim. Zainteresowanych zapraszamy do rejestrowania się!

Czytaj więcej...

Szczyt UE o Brexicie i migracjach

18 i 19 lutego zbiera się w Brukseli Rada Europejska. Tematem szczytu będą głównie negocjacje dotyczące porozumienia z Wielką Brytanią i kryzys migracyjno-uchodźczy. Na podstawie prowadzonych w ostatnim czasie intensywnych rozmów na wszystkich szczeblach, unijni przywódcy postarają się sformułować ostateczne ustalenia dotyczące porozumienie z Londynem. W sprawie kryzysu migracyjno-uchodźczy Rada Europejska podsumuje wdrażanie już podjętych decyzji oraz przygotuje grunt pod nowe, które mają zapaść w marcu.
 

Czytaj więcej...

Sekretariat ds. młodzieży województwa zachodniopomorskiego
Europedirect Szczecin

Formularz kontaktowy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.