Centrum Europejskie - Europe Direct - Szczecin

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Europedirect
Połączenie bezpłatne.
Niektórzy operatorzy telefonii komórkowej (również aparaty w budkach telefonicznych i w hotelach) nie udostępniają połączeń z numerami 00 800 lub mogą pobierać za nie opłaty.Gratka dla przedsiębiorczych – konkurs "Przedsiębiorcza szkoła jutra"

Przedsiębiorczość to trend przenikający każdą dziedzinę naszego życia. W związku z czym co raz większy nacisk kładzie się na wpajanie jej tym najmłodszym i nie tylko. Zachętą do przyciągnięcia zainteresowanych przedsiębiorczością są konkursy, które pozwalają  wykazać się pomysłowością, wiedzą i pracowitością. Jednym z takich konkursów jest  „Przedsiębiorcza szkoła jutra". Przedmiotem konkursu jest przygotowanie konspektu zadania z wykorzystaniem Internetu i ogólnodostępnych narzędzi on-line, które będzie miało na celu rozwinięcie umiejętności wymaganych podstawą programową nauki przedsiębiorczości.
Inicjatywa ta ma za zadanie trafić do jak najszerszego grona młodzieży. Mogą w niej wziąć udział osoby w wieku od 16 roku życia. Jednakże nie musi być to praca indywidualna, mile widziane są grupy uczniów.  Aby wziąć udział w konkursie należy jedynie zarejestrować się na portalu oraz stworzyć scenariusz w odpowiednim formularzu na stronie portal.managame.pl i przesłać w wyznaczonym terminie, który mija 10 czerwca.  Wśród kategorii konkursowych możemy wyróżnić:
- Człowiek przedsiębiorczy;
- Rynek – cechy i funkcje;
- Instytucje rynkowe;
- Państwo, gospodarka;
- Przedsiębiorstwo;
- Rynek pracy
- Kategoria OPEN, w ramach której będzie można tworzyć zadania udoskonalające umiejętności przekrojowe.
Szczegółowie informacje.
 

Udostępnij
Sekretariat ds. młodzieży województwa zachodniopomorskiego
Europedirect Szczecin

Formularz kontaktowyPunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin


Europe Direct to sieć informacyjna zarządzana przez Komisję Europejską. Działa ona na terenie wszystkich krajów należących do Unii Europejskiej, a w tym również na terenie Polski. Mieszkańcy Szczecina mogą korzystać z jej usług już od 2013 roku.

Misją Europe Direct jest przede wszystkim integracja Polski z Unią Europejską oraz przybliżenie jej działalności mieszkańcom Szczecina. Cele te spełniamy między innymi poprzez lekcje europejskie, doradztwo na temat funduszy i dotacji unijnych, udzielanie informacji na temat projektów Erasmus, czyli programów wymiany studenckiej oraz organizacji pozarządowych. Na naszej stronie znajdziecie wiele informacji na temat konkursów oraz możliwości rozwojowych dla osób ze Szczecina i okolic. Zapewniamy fachowe i całkowicie bezpłatne informacje europejskie!

Zapraszamy do kontaktu! Z nami otrzymają Państwo odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące Unii Europejskiej!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.