Centrum Europejskie - Europe Direct - Szczecin

Biuletyn europejski

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Europedirect
Połączenie bezpłatne.
Niektórzy operatorzy telefonii komórkowej (również aparaty w budkach telefonicznych i w hotelach) nie udostępniają połączeń z numerami 00 800 lub mogą pobierać za nie opłaty.

Gratka dla przedsiębiorczych – konkurs "Przedsiębiorcza szkoła jutra"

Przedsiębiorczość to trend przenikający każdą dziedzinę naszego życia. W związku z czym co raz większy nacisk kładzie się na wpajanie jej tym najmłodszym i nie tylko. Zachętą do przyciągnięcia zainteresowanych przedsiębiorczością są konkursy, które pozwalają  wykazać się pomysłowością, wiedzą i pracowitością. Jednym z takich konkursów jest  „Przedsiębiorcza szkoła jutra". Przedmiotem konkursu jest przygotowanie konspektu zadania z wykorzystaniem Internetu i ogólnodostępnych narzędzi on-line, które będzie miało na celu rozwinięcie umiejętności wymaganych podstawą programową nauki przedsiębiorczości.
Inicjatywa ta ma za zadanie trafić do jak najszerszego grona młodzieży. Mogą w niej wziąć udział osoby w wieku od 16 roku życia. Jednakże nie musi być to praca indywidualna, mile widziane są grupy uczniów.  Aby wziąć udział w konkursie należy jedynie zarejestrować się na portalu oraz stworzyć scenariusz w odpowiednim formularzu na stronie portal.managame.pl i przesłać w wyznaczonym terminie, który mija 10 czerwca.  Wśród kategorii konkursowych możemy wyróżnić:
- Człowiek przedsiębiorczy;
- Rynek – cechy i funkcje;
- Instytucje rynkowe;
- Państwo, gospodarka;
- Przedsiębiorstwo;
- Rynek pracy
- Kategoria OPEN, w ramach której będzie można tworzyć zadania udoskonalające umiejętności przekrojowe.
Szczegółowie informacje.
 

Udostępnij
Sekretariat ds. młodzieży województwa zachodniopomorskiego
Europedirect Szczecin

Formularz kontaktowy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.