Centrum Europejskie - Europe Direct - Szczecin

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Europedirect
Połączenie bezpłatne.
Niektórzy operatorzy telefonii komórkowej (również aparaty w budkach telefonicznych i w hotelach) nie udostępniają połączeń z numerami 00 800 lub mogą pobierać za nie opłaty.Debata o przyszłości relacji między UE a Wielką Brytanią

Wszelkie ustalenia co do przyszłych stosunków między UE a Wielką Brytanią muszą przestrzegać zasady integralności jednolitego rynku UE i czterech swobód – apeluje Parlament.

Porozumienie ramowe ws. relacji UE-Wielka Brytania musi gwarantować poszanowanie unijnych czterech swobód

We wtorek, podczas debaty na temat stanu negocjacji w sprawie Brexitu posłowie potwierdzili, że ich zdaniem układ o stowarzyszeniu między UE a Wielką Brytanią mógłby stworzyć odpowiednie ramy prawne dla przyszłych stosunków. W debacie wzięli udział przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker i główny negocjator ze strony Unii Michele Barnier.

Posłowie podkreślili jednak również, że niezależnie od kształtu przyszłych stosunków, porozumienie musi gwarantować poszanowanie integralności jednolitego rynku UE, unii celnej i czterech swobód oraz chronić unijny porządek prawny. Nie może więc stanowić podstawy do rozwiązań sektorowe w wybranych dziedzinach.

Parlament domaga się też przyjęte przez Unię Europejską i Wielka Brytanię uzgodnienia dotyczące praw obywatelskich, zobowiązań finansowych i kwestii irlandzkich granic stały się elementem porozumienia w sprawie uporządkowanego wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej, które musi zostać zawarte przed rozpoczęciem ewentualnego okresu przejściowego.

Wystąpienia przedstawicieli Komusji Rady i klubów parlamentarnych
Komisja Europejska - przewodniczący Jean-Claude Juncker
Rada UE - Wiceminister Monika Panatojowa w imieniu bułgarskiej prezydencji Rady
Elmar Brok (EPL, Niemcy)
Roberto Gualtieri (S&D, Włochy)
Peter van Dalen (EKR, Królestwo Niderlandów)
Guy Verhofstadt (ALDE, Belgia)
Philippe Lamberts (Zieloni/EFA, Belgia)
Gabi Zimmer (GUE/NLG,Niemcy)
Nigel Farage (EFDD, Zjednoczone Królestwo)
Janet Atkinson (ENF, Zjednoczone Królestwo)
Nagranie wideo wystąpień pozostałych mówców

Udostępnij
Sekretariat ds. młodzieży województwa zachodniopomorskiego
Europedirect Szczecin

Formularz kontaktowyW ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.