Centrum Europejskie - Europe Direct - Szczecin

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Europedirect
Połączenie bezpłatne.
Niektórzy operatorzy telefonii komórkowej (również aparaty w budkach telefonicznych i w hotelach) nie udostępniają połączeń z numerami 00 800 lub mogą pobierać za nie opłaty.Stop przemocy wobec kobiet – konkurs

Komisja Europejska zaprasza młodych filmowców oraz studentów szkół artystycznych do udziału w konkursie na krótki film zwracający uwagę na problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Na zwycięzców czeka wyjazd do Brukseli.

„Wyeliminowanie przemocy wobec kobiet i dziewcząt to pierwszy krok na drodze do pokoju i bezpieczeństwa na całym świecie” – napisali w oświadczeniu z okazji Międzynarodowego Dnia przeciwko Przemocy wobec Kobiet członkowie Komisji Europejskiej. Szacuje się, że przemocy na którymś etapie życia doświadcza 35 proc. kobiet na całym świecie. W niektórych krajach odsetek ten wynosi nawet 70 proc.

W ramach kampanii „NON.NO.NEIN – Powiedź NIE! Stop przemocy wobec kobiet” KE ogłosiła konkurs na film, który ma zachęcać Europejczyków do wyrażania głośnego sprzeciwu wobec każdej formy barbarzyńskich praktyk i przemocy wobec kobiet oraz dziewczynek.

Materiał powinien być nakręcony w j. angielskim i może traktować m.in. o takich zaganieniach jak: przemoc domowa i przemoc w rodzinie, przemoc seksualna, kobietobójstwio, handel kobietami, wyzysk ekonomiczny. W konkursie mogą brać udział osoby indywidualne oraz grupy. Zwycięzcy pojadą do Brukseli, gdzie wezmą udział w pracach grupy roboczej ds. równości płci przy KE. Będą też mieli okazję zwiedzić miasto oraz odwiedzić siedziby instytucji unijnych.
Udostępnij
Sekretariat ds. młodzieży województwa zachodniopomorskiego
Europedirect Szczecin

Formularz kontaktowyW ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookie na tej stronie.